Hasan KOÇER kimdir?

 

1963 yılında Yalıhüyük’te doğdu. İlk Öğrenimini Yalıhüyük’te, Ortaokul ve Liseyi 1982 de Taşkent’te tamamladı.

1983-1985 Yıllarında İstanbul’da serbest çalıştı. 1990 yılında Yalıhüyük Belediyesinde açılan sınavı kazanarak işe başladı. Yazı işleri müdürlüğüne atandı. Daha sonra Hesap İşleri Müdürlüğü yaptı. 1998 yılında Yalıhüyük Tapu Müdürlüğünde Memur olarak İşe Başlayan Koçer, Tapu Müdür vekilliği görevini yürüttü.30 Mart 2014 de Ak Parti’den Yalıhüyük Belediye Başkanlığına seçildi.2019 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday olan Hasan Koçer Tekrar  Başkan seçilerek görevini yürütmektedir.

.Hasan Koçer Evli 2 si kız,1’i erkek olmak üzere Üç çocuk babasıdır.

 

MİLLETVEKİLİ SORGUN VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY’DAN YALIHÜYÜK ZİYARETİ

Milletvekili Sorgun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’dan Yalıhüyük ziyareti
Yazdır / Tarih: 2021-03-27

Konya Ak Parti Milletvekili Sayın Ahmet Sorgun ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Yalıhüyük’ü ziyaret etti.

İlk ziyaretini Yalıhüyük Belediyemizde gerçekleştiren Altay ve Sorgun, Başkanımız Sayın Hasan Koçer, İlçe Başkanı Sayın Yusuf Pişkin ve BelediyeMeclis üyeleri tarafından karşılandı.

Yalıhüyük Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi alan Milletvekili Sorgun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Belediye Başkanı Hasan Koçer’den yapılması planlanan projeler, İlçedeki sorunlar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra heyet İlçede yapımı son aşamaya gelen Şehir Konağında incelemelerde bulundu.

Ziyarette konuşan Konya Ak Parti Milletvekili Ahmet Sorgun; ’Şehir Konağında emeği olan Başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza olmak üzere İlçe Belediye Başkanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Belediyelerimiz ürettikçe Türkiye gelişiyor. Sloganımız Konya gibi bir Türkiye gibi bir dünya diyoruz. Bunu da adım adım gerçekleştiriyoruz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’da konuşmasında; ’Konya’da başarının temeli birlikte çalışmaktır. Tüm Milletvekillerimizle birlikte Konya’mızın her ilçesinde, her mahallesinde hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Yalıhüyük Şehir konağımızın inşaatında incelemeler yaptık. Son aşamaya geldi. İnşallah son bahar ile birlikte burasını da hizmete açacağız. Merkezimizde bulunan sosyal imkânlar İlçelerimizde de vatandaşlarımız tarafından kullanılmış olacak. Bu güne kadar Yalıhüyük’e 35 milyon tl yatırımda bulunduk. Yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Özellikle Suğla gölünden dolayı çok önemli bir tarımsal üretim gerçekleştiriyorlar. Gelirin artması için tarımsal desteklerimiz devam ediyor. Tüm Yalıhüyük’üler gösterdikleri destekler için teşekkür ederim. El ele verdik Konya’nın hayallerini gerçekleştiriyoruz. ’dedi.

Belediye Başkanı Koçer’de Konuşmasında; İlçede yatırımların büyük bir süratle devam ettiğini dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanımıza 6 proje daha verdik. Birçok projemizde inşaat aşamasında. Bizlere desteğini esirgemeyen Bakanlarımıza, Konya Milletvekillerimize Büyükşehir Belediye Başkanım Uğur İbrahim Altay’a ve daire müdürlerimize İl ve İlçe yöneticilerimize, Meclis üyelerimize verdikleri destek için teşekkür etti.