Hasan KOÇER kimdir?

 

1963 yılında Yalıhüyük’te doğdu. İlk Öğrenimini Yalıhüyük’te, Ortaokul ve Liseyi 1982 de Taşkent’te tamamladı.

1983-1985 Yıllarında İstanbul’da serbest çalıştı. 1990 yılında Yalıhüyük Belediyesinde açılan sınavı kazanarak işe başladı. Yazı işleri müdürlüğüne atandı. Daha sonra Hesap İşleri Müdürlüğü yaptı. 1998 yılında Yalıhüyük Tapu Müdürlüğünde Memur olarak İşe Başlayan Koçer, Tapu Müdür vekilliği görevini yürüttü.30 Mart 2014 de Ak Parti’den Yalıhüyük Belediye Başkanlığına seçildi.2019 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday olan Hasan Koçer Tekrar  Başkan seçilerek görevini yürütmektedir.

.Hasan Koçer Evli 2 si kız,1’i erkek olmak üzere Üç çocuk babasıdır.

 

YALIHÜYÜK’TE 15 TEMMUZ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Yalıhüyük’te 15 Temmuz Programı düzenlendi
Yazdır / Tarih: 2021-07-16

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günü Yalıhüyük’te düzenlenen programla yapıldı.

15 Temmuz etkinliği İlk olarak Merkez camisinde okunan kuran tilaveti ve mevlidi şerifle başladı.

Kılınan Öğle namazından sonra Şehitlik ziyareti yapılarak İlçe Müftüsü Ahmet Karakaya dua yaptı.

Akşam Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden program, Kuran tilaveti ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Ertuğrul Bayram ve Belediye Başkanı Hasan Koçer günün önemini belirten konuşma yaptılar. Slayt gösterilerinin ardından ilahiler ve kasideler okundu.

İlçe Müftülüğü’nde görevli Yusuf Çakıcı’nın 15 Temmuz şehitleri ile ilgili anne mektubunu okumasının ardından İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin gösterileri yer aldı.

Destansı türküleri dile getiren Türk Halk Müziği sanatçıları Muzaffer Sarıkaya ve Yakup Minaz’ın destansı türküleri Yusuf Karakuş’un ilahileri izleyicilerin beğenisi topladı.

Program İlçe Müftüsü Ahmet Karakaya’nın kapanış duası ile sona erdi.