Hasan KOÇER kimdir?

 

1963 yılında Yalıhüyük’te doğdu. İlk Öğrenimini Yalıhüyük’te, Ortaokul ve Liseyi 1982 de Taşkent’te tamamladı.

1983-1985 Yıllarında İstanbul’da serbest çalıştı. 1990 yılında Yalıhüyük Belediyesinde açılan sınavı kazanarak işe başladı. Yazı işleri müdürlüğüne atandı. Daha sonra Hesap İşleri Müdürlüğü yaptı. 1998 yılında Yalıhüyük Tapu Müdürlüğünde Memur olarak İşe Başlayan Koçer, Tapu Müdür vekilliği görevini yürüttü.30 Mart 2014 de Ak Parti’den Yalıhüyük Belediye Başkanlığına seçildi.2019 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday olan Hasan Koçer Tekrar  Başkan seçilerek görevini yürütmektedir.

.Hasan Koçer Evli 2 si kız,1’i erkek olmak üzere Üç çocuk babasıdır.

 

GÖLCÜK YAYLASINDA MAHSUR KALAN VATANDAŞLAR KURTARILDI

Gölcük yaylasında Mahsur Kalan vatandaşlar kurtarıldı
Yazdır / Tarih: 2022-01-29

Yoğun kar yağışı nedeni ile Gölcük yaylasında mahsur kalan vatandaşları Yalıhüyük Belediyemiz vee Büyükşehir belediye ekiplerimizin ortak çalışmaları sonucunda kurtarıldı.

Kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu Gölcük yaylasındaki evinde mahsur kalan vatandaşlara gece geç saatte ulaşıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekiplerinin kar püskürtme araçları ile yoğun bir çalışma sonucu Gölcük yaylasına ulaşıldı. Çalışmalara Belediye başkanımız Sayın Hasan Koçer’de eşlik etti.

Belediye Başkanımız Sayın Hasan Koçer;’’ Burada mahsur kalan vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda Büyükşehir Belediyemize bağlı Fen İşleri bölge müdürlüğümüzün ekipleri ile birlikte çalışma başlattık.

3 Metreye ulaşan kar kalınlığını aşarak Gölcük yaylamıza ulaşarak mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtardık. ’dedi.

Yayla da bulanan sokak hayvanlarına da yiyecek getirdiklerini ifade eden Başkan Koçer, Yolun açılması ile yayla da evleri bulunan vatandaşlara 3 metreye ulaşan kar nedeniyle çatılarda çökmelere karşı tedbir alınaması için uyarılarda bulundu.

Başkan Koçer Kurtarma ve yol açma çalışmalarına verdiği destekten dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Fen İşleri 4. bölge müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.