Hasan KOÇER kimdir?

 

1963 yılında Yalıhüyük’te doğdu. İlk Öğrenimini Yalıhüyük’te, Ortaokul ve Liseyi 1982 de Taşkent’te tamamladı.

1983-1985 Yıllarında İstanbul’da serbest çalıştı. 1990 yılında Yalıhüyük Belediyesinde açılan sınavı kazanarak işe başladı. Yazı işleri müdürlüğüne atandı. Daha sonra Hesap İşleri Müdürlüğü yaptı. 1998 yılında Yalıhüyük Tapu Müdürlüğünde Memur olarak İşe Başlayan Koçer, Tapu Müdür vekilliği görevini yürüttü.30 Mart 2014 de Ak Parti’den Yalıhüyük Belediye Başkanlığına seçildi.2019 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday olan Hasan Koçer Tekrar  Başkan seçilerek görevini yürütmektedir.

.Hasan Koçer Evli 2 si kız,1’i erkek olmak üzere Üç çocuk babasıdır.

 

KAR YAĞIŞI SUĞLA GÖLÜNE UMUT OLDU

Kar yağışı Suğla Gölüne Umut oldu
Yazdır / Tarih: 2022-02-01

Yalıhüyük İlçesi ve çevresine yağan kar Sugla gölünü dolduruyor.

Yalıhüyük'te yoğun kar yağışı sonrası hava sıcaklıklarının -30 dereceleri görmesi ile Suğla gölü buz tuttu.

Lodos 'un etkisi ile erimeye başlayan karlar suğla gölünü dolduruyor. Yaz aylarında 23 milyon metre küp sevilerine kadar gerileyen göldeki su seviyesi 80 milyon metre küp e yükseldi. Karların erimesi ile eski kanallarda oluşan sular ise pompalarla göle aktarılıyor.

İlçe Belediyemiz Kar temizleme çalışmalarında çarşı ve mahallelerden alınan karları kamyonlarla Kanala boşaltıyor.

270 milyon metre küp kapasiteli gölde karların tamamen erimesi ile su seviyesinin 150 milyon metre küpü geçmesi bekleniyor.

Belediye Başkanımız Sayın Hasan Koçer;’’ Bu yıl bereketli bir kış sezonu geçiriyoruz. Belediye ekiplerimiz Çarşı ve mahallelerde kar temizleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Kamyonlarla topladığımız karları kanallara boşaltıyoruz. İnşallah çiftçilerimiz bu yıl su sıkıntısı yaşamayacak. ’şeklinde konuştu.